Birbirinden güzel filmlerle en güzel zamanları yaşayın

Film izlemek, boş zamanları değerlendirmenin en güzel yöntemlerinden biridir. İzlenecek filme göre kişinin kendi hayatına yön vermesi veya genel kültür bilgilerini geliştirmesi de mümkündür. Tabi altını çizerek “film seçiminde dikkatli olmak tek kuraldır” demeyi de ihmal etmeyelim. Bazı filmler vardır ki eski olmalarına rağmen hatta defalarca izlenmesine rağmen tazeliğini korur ve yeniden izlenmek ister. Bu filmlerin türleri ne olursa olsun, konularının akıcı olması ve izleyiciyi filme odaklayabilmesi belki de en büyük etkilerindendir. Mesela 1994 yapımlı “Esaretin Bedeli” adlı film, Bankacı olan Andy Dufrense, karısını ve sevgilisini öldürmekle suçlanan bir adamdır. Her ne kadar suçsuz olsa da bunu kanıtlayabilmesi biraz zordur. Bu da uzun süre cezaevinde kalmasına ve cezaevinde başına gelen olaylar zincirinin oluşmasına neden olur. En iyi filmler arasında gösterilen film çok eski bir çekim olsa da yine de izlerken insanın zevk alabildiği bir filmdir. Hem konu itibari ile hem de yapımda kullanılan teknikler bakımından son derece izleme zevki veren Esaretin Bedeli, kesinlikle izlenmesi gereken filmlerden biridir.

En iyi filmler nasıl seçilir?

Filmler de kitaplar gibidirler. Konuları, başrolde oynayan iyi insanlar ve kötü insanlardan oluşur filmler… Her insanın hayatına yön veren bazı kitaplar olduğu gibi görsel anlamda hayatını etkileyen bazı filmler de vardır. Konularının sade işlenmiş olması, konuya uygun karakterlerin filmlerde oynaması ve biraz da çekim kalitesinin iyi olması sayesinde filmler izlenirken bir hayli zevk verir. Ama bir de film dünyasına pek aşina olmayan veya nasıl film seçeceğine karar veremeyen kişiler vardır. Bunlar da film izlemeden önce ufak tefek bazı araştırmalar yaparak karar verebilirler. Mesela en iyi filmler arasında seçim yaparken o anki ruh hallerine göre bir film seçmeleri, bu konuda en büyük destekçileri olacaktır. Biraz hareketli bir ruh haline sahip iseniz ve ruhunuzun özgürlüğüne gem vurma konusunda kendinize söz geçiremiyorsanız kesinlikle en iyi filmler arasında yer alan “Baba” filmini izlemenizi tavsiye ederiz. Olaylar zincirinin birbiri ardına gelmesi, Michael Corleone’un ailesini korumaya çalışması ve bunu yaparken başına gelen olayları izlediğinizde tansiyonun bir düştüğünü bir yükseldiğini göreceksiniz.

Filmler, insan hayatında önemli yere sahiptir. Yukarıda iki filmden bahsettik ve insan ruh haline göre seçim yapmasından söz ettik. Doğrusunu söylemek gerekirse insanın film izlemek için kendini uygun gördüğü bir saatte karar vermesi ve ne türden film izlemesine karar vermesi kadar doğru bir şey yoktur. Sonuç olarak en iyi filmler konusunda seçim yapılırken kişinin kendi tabiatına ve o anki ruh haline göre tercih yapması izleyeceği en kaliteli filmi seçmesine yardımcı olacaktır. Bir de film sitelerini incelemeden önce filmler hakkında bilgi içeren internet sitelerini ziyaret etmek de film seçimi konusunda yardımcı olabilecek bir ayrıntı olacaktır.

https://www.neoldu.com/en-iyi-filmler-unutulmaz-filmler-ve-film-onerileri-33267h.htm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemap