Dünyanın En Fazla Kupaya sahip Futbol Takımı Hangisidir?

Dünyanın en fazla kupaya sahip olan futbol takımları ile ilgili olarak pek çok çözümü ön plana çıkarabilir ve sizler için detaylı bir çaalışma sağlayabiliriz. Bu konuda Real Madrid başta olmak üzere dünyada en çok kupa kaldıran takımları sizler için listeliyoruz. Bu süreçlere dair daha farklı ve daha yoğun bir seçimi kendi içinizde detaylı olarak inceleyebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu konuyla ilgili olarak pek çok çalışma yapılıyor diyebiliriz. Ülkemizden tutun da pek çok ülkeye kadar merakla ve ilgiyle izlenen çalışmalara bakarsanız, dünya üzerinde ön plana çıkarılan seçimlerin tamamını tek bir tıklama ile kullanabilirsiniz. Dünyanın en iyi yine Real Madrid oldu. Bu konuyla ilgili olarak geçmişte oynanan final maçlarına bakınca Birleşik Arap Emirliklerini dahi hızlı bir şekilde yenen bu takım için, FIFA Dünya Kulüpler Kupası ile ilgili seçeneklerini de kendi içinde değerlendirmeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Bu sayılardan ve bilgilerden yola çıkarak genel bir çalışma yapabilir ve kendinizi de bu süreçlere göre ön plana çıkarabilirsiniz. Peki en çok kupa kazanan takımlar hangileri?

En Çok Kupa Kazanan Takımlar

 

Real Madrid ile ilgili olarak ön plana çıkarılan maçlarda Cumartesi akşamı oynanacak olan maçta detaylı bir çalışma bizleri bekliyor. Al Ain tarafından 4-1 yenerek tarihinde önemli bir yere sahip olan bu maç için 90 kupa kaldırıldı diyebiliriz. Yani Real Madrid 90 kupa kaldırarak oldukça önemli bir tarihe sahip diyebiliriz.

Los Blancos üzerinde 33 La Liga şampiyonluğu kazanan bu takım, 19 Kral Kupası ön plana çıkarmak adına çalışmalarını sürdürüyor. 1 İspanya Lig Kupası ve 63 yerel kupa kazanan bu takım herkes için detaylı ve etkili bir çalışma sunuyor diyebiliriz.

Barcelona 90 Kupa kaldırdı

 

Barcelona son yıllarda geniş bir çalışma ile ön plana çıkan takımlardan birisi. Büyük bir çıkış yakalayan takım, ezeli rakibi olan Real Madrid ile büyük bir çalışma yaptı ve onları geçti. Lakin Real Madrid yine kupayı dengeleyerek çözümü sağladı ve Barcelona ile eşitlendi.

Celtic – 106 Kupa kaldırdı

 

İskoçya üzerinde önemli bir ilerlemeye sahip olan Celtic takımı, 106 kupadan 105 adeti yerel olmak üzere geniş bir kupa sayısına sahip diyebiliriz. Bu da oldukça büyük bir rakam.

Penarol – 108 Kupa kaldırdı!

 

Penarol Uruguay ligi ile ilgili olarak en başarılı takımlardan biri diyebiliriz. Toplam kupa sayısı ile ezeli rakibinin gerisinde kalan takım, Nacional takımının gerisinde kalarak bu duruma dair seçimler sağlıyor. 50 Lig şampiyonluğa sahip olan bu takım, 108 kupadan 99unu ön plana çıkarmaya başladı diyebiliriz. 9 uluslararası kupaya sahip olan takımla ilgili olarak pek çok yerel kupanın da olduğunu söyleyebiliriz.

Al Ahly – 108 Kupaya sahip!

 

108 kupaya sahip olan Al Ahly Mısır’ın en güçlü takımlarından ön plana çıkıyor. Üst düzey kupa kaldıran takımlardan olan bu takım, geniş bir çalışmaya sahip. 40 lig şampiyonluğu bulunan takımım 36 adet de Mısır Kupası şampiyonulğu bulunuyor.

Tüm maçlar için https://www.bahislokal3.com/forum/uluslararasi-maclar.122/ sitesine bakınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemap