Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu (Yerli Film) full indir

evliya çelebi ve ölümsüzlük suyu yerli film indir

http://www.imdb.com/title/tt4517624/

evliya çelebi ve ölümsüzlük suyu yerli film indir.Eskilerin deyimiyle Ab-ı Hayat’ın, yani Ölümsüzlük Suyu’nun peşinde olan gezgin Evliya Çelebi’nin tek arzusu dünyanın her yerini gezebilecek kadar uzun yaşamaktır. Fakat 1600’lü yıllarda Nil Nehri kıyısında ölümsüzlük suyuna ulaşan Evliya Çelebi’yi kötü sürprizler beklemektedir. Kötü kraliçe, Evliya Çelebi’yi cezalandırır ve Çelebi uzun bir uykuya dalar. Uyandığındaysa kendisini günümüz İstanbul’unda buluverir! üstelik 400 yıl önce suyu beraber içtiği dostu kaz da yanındadır. Fakat kötü kraliçe, asırlar ötesinden gelip Evliya Çelebi’nin yakasını İstanbul’da rajat bırakmayacaktır! Film, 1600’lü yıllarda yaşamış, tarihimizin en önemli figürlerinden biri olan ve yaşadığı süre boyunca edindiği gözlemleri Seyahatnâme ismini verdiği önemli kaynakta bir araya getiren Evliya Çelebi’yi konu ediniyor. Animasyon türündeki filmin yönetmenliğini, gişe rekorları kıran Fetih 1453 filminin görsel efektlerinde imzası bulunan Serkan Zelzele yürütürken, seslendirme kadrosunda Haluk Bilginer’in yanı sıra Cengiz Küçükayvaz, Nurseli İdiz, Murat Cemcir ve Ahmet Kural gibi aşinası olduğumuz sesler yer alıyor.evliya çelebi ve ölümsüzlük suyu tek link indir.

evliya çelebi ölümsüzlük suyu tek link indir

Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu / 2014 / DVDRip XviD

EVLYCLB2014TR.www.filmindirgen.org.rar

EVLYCLB2014TR.www.filmindirgen.org.rar

http://www.nitroflare.com/view/1F738B84BE15D3D/EVLYCLB2014TR.www.filmindirgen.org.rar

Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu (Yerli Film) full indir için 6 yorum yapılmış

  1. Televizyon kanallarında yayınlanan yerli animasyon tarzı dizilere rast gelip izlemişliğim var. Türkiye’de bu işe bu denli profesyonel anlamda yeni yeni girildiğini göz önünde bulundurduğumuzda görüntü kalitesi, karakter tasarımı gibi teknik özellikler gayet yeterli aslında. Yalnız hemen hepsinde ortak bir nokta var ki can sıkıcı bir detay, hızlı hareket animasyonlarının kullanılıyor olması. Bir anda oradan oraya sıçrayan, olaylar karşısında aşırı jestler kullanan karakterlerin olduğu eski çizgi filmleri bilirsiniz, kast ettiğim de tam olarak bu olay. Ne yazık ki aynı sorun bu filmde de var. Animasyon filmleri yalnızca çocuklara hitap eden şeyler değil, bazı yönleriyle oturaklı bir yapım olmaları gerekiyor bu bağlamda. Tabi ki dediğim gibi yerli yapım olduğunu ve bu sektörle yeni yeni tanışıyor olduğumuzu göz önüne aldığımızda desteklenmesi gerekiyor yine de.

  2. artık türkiyede animasyon (çizgi dizi) kanalı ve animasyonlar üretilmeye başladıysa bu büyük bir göstergedir teknolojimizin geliştiğine ve bu işlerden anlayan vasıflı insanların yetiştiğine param olsa sinamdan izlicektim hiç değilse bi yararım dokunsun diye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

film izle sex shop Sitemap