Pokemon Sezon 1-2-3-4 (Türkçe Dublaj) full indir

pokemon türkçe dublaj indir

http://www.imdb.com/title/tt0176385/

pokemon türkçe dublaj indir.Pokémon, ödül kazanmış bir anime, manga, video oyunu serisidir. Türkçe’ye “Cep Canavarları” olarak çevirilen “Pokémon” ilk defa 1989 yılında düşünce olarak ortaya çıkmıştır. Orijinali Satoshi Tajiri’nin 1995 yılında yarattığı bir video oyunudur. Orijinal çıkışı video oyunu olmasına rağmen kart oyunu, manga gibi dallara uzanan bir animedir.Pokémon’un hikâyesi, bizim dünyamıza benzer fantastik bir dünya da yaşanılan maceraları konu alır. Bu dünyanın bizim dünyamızdan farkı ise, Pokémon’lardır. Çıkış noktası, Pokémon’un yaratıcısı olan Satoshi Tajiri’nin küçüklükten gelme böcek toplama hobisinden doğduğu söylenebilir. Hikayesini de değişik kılan olgu da “Hepsini Yakala” mottosudur. Tajiri bir oyun programcısıdır. Pokémon fikri aklına geldiği zaman bunu o zamanın dev şirketi, yaratıcı ve eğlenmeye yönelik olan konsol firması Nintendo’ya götürür. Nintendo bu projeyi bir süre askıya alır fazla ilgisini çekmediği için. Ancak bir süre sonra Tajiri’yi çağırırlar ve proje hayata geçer. Nintendo’nun projesi bir oyundur ve Nintendo’nun Gameboy konsolunda oynanılır. İlk oyunun adı, Pocket Monsters: Green olarak karar verilmiştir. Bir süre sonra bu kısaltılır ve Pokémon Green adını alır. Oyun en başta Nintendo hayranları haricinde fazla tutmaz. Ancak bir ticari zeka olan Tajiri’nin bir kozu vardır bu durum için, Mew. Oyunda henüz kimsenin çıkaramadığı Pokémon olan Mew’i ortaya çıkarmak için herkes oyunu kapışmaya başlar. Ancak, Mew oyuna sadece diğer bir GameBoy’dan Mewtwo’yla takas ederek gelmektedir. Oyun o kadar çok tutar ki Final Fantasy i bile geçer. Bu kadar çok tutmuşken Tv Tokyo ile anlaşılır ve animesi yapılır. Animesi için kurulmuş grup bile vardır. Şarkıları bu grup söyler grubun adı Pokérap’dir. Buna ek olarak çizgi film ABD’deyken bazı ses efektlerini ise Pokémonun orkestrası yapar.Pokemonun İngilizce dublajında Ash ve Ash’in annesini seslendiren kişi aynıdır. Seslendiren kişinin Amerika’nın en iyi ses sanatçılarından biri olan, Veronica Taylor’dır. Türkiye’de Ash’i Ahmet Taşar seslendirmektedir.Pokémon kelimesi “Pocket” (Cep) ve “Monster” (Canavar) kelimelerinin birbirlerine eklenmesiyle ve eklenen kelimelerin kısaltılmasıyla elde edilmiştir. Bundaki mantık şudur; Pokémonlar, “Pokéball”ların yani (Pokétop) içine girerek cebe girecek kadar kolay taşınabilir hale gelirler. Pokemon birçok çocuğun hayallerini süslemiştir.Bazı çocukların kendisini pokemon gibi düşünerek balkondan atlayıp yaşamının sonlandırması sonucu pokemon birçok kez tv lerden kaldırılmıştır.pokemon tek link indir.

pokemon tek link indir

Pokemon / 1998 / Sezon 1-2-3-4 / DVDRip XviD

pokemon.www.filmindirgen.org

Sezon 1
Sezon 2
Sezon 3
Sezon 4

Klasör: pokemon.www.filmindirgen.org

Pokemon Sezon 1-2-3-4 (Türkçe Dublaj) full indir için 9 yorum yapılmış

  1. gardaş bu 3 . sezon ve 4. sezonların tamamını atarmısın turbobit linklerini ilgilenirsen sevinirim admin gardaş

  2. admin kardeş bu 2, sezon ve 3 . 4 . sezonların turbobit li olan partlarını atarmısın rica etsem

  3. Hocam linkleri yenileseniz. Bide tek part yükleseniz 10 numara 5 yıldız olur 🙂 Çocukluğumuzun çizgifilmlerinden tom ve jerry… Jetgiller… Çakmaktaşlar gibi çizgifilmleri de bekliyoruz 🙂

  4. Arkadaşlar uploadedta film copyrighta takıldığı için otomatik siliniyor bu yüzden yükleyemiyoruz.Turbobit veya letitbitten indirebilirsiniz.

  5. uploaded linkleri kırık ve sezon bölümlerini bir dosya halinde koyarsanız çok iyi olur tek tek bölüm indirmek istemiyorum teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemap